Mistrzostwa Polski w Stroniu Śląskim

W niedzielę wystartowałam w Stroniu Śląskim na Mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie długim ITU Enea TRITOUR. Przyjeżdzając na zawody nie spodziewałam się, że trasa będzię taka mordercza. Mieliśmy do pokonania 3 km w wodzie 80 km na rowerze i 20 km na biegu. W pływaniu były 4 pętle w wodzie, z czego po każdej pętli wybiegało się z wody, do nawrotu który znajdował się na plazy i udawało się na kolejną, rozpoczynając kolejny bieg wodzie. Sporo energii mnie to kosztowało. Zdecydowałam się płynąć bez pianki bo temperatura wody miala w granicach 24 stopni. W boksie byłam już na pierwszej pozycji. Zaraz za mną wybiegła Daniela Kamińska, która ukończyła rywalizację na 3 pozycji. Objeżdzając dzień wcześniej trasę kolarską zdecydowałam sie na zmianę roweru z czasowego na szosowy. Trasa kolarska okazała się ,,atrakcją’’dnia. Było do pokonania 5 pętli na każdej długi podjazd ok 7 km i długi kręty zjazd. Udało mi się bezpiecznie ukończyć ten dystans. Trasa biegowa nie należała do łatwych i bardzo mi się dłużyła, ale dzięki kibicom czułam się znacznie lepiej. Cały wyścig zajął mi 5 godz 43 minuty. Zdobyłam złoty medal Mistrzostw Polski, a także punkty do rankingu ITU. Uplasowałam się na 11 miejcu wśród wszystkich startujących. Muszę przyznać, że jeszcze na tak wyczerpującej trasie nie startowałam w Polsce. Sądzę, że triathlon w Stroniu Śląskim zasłużył sobie na miano najtrudniejszych zawodów w Polsce. Polecam je wszystkim, którzy lubią wyzwania i czują się dobrze w górach. Zawody były zorganizowane na bardzo wysokim poziomie i myślę, że zapiszą się na stałe w kalendarzu imprez triathlonowych.

(Ewa has won the Poland's ITU Long Distance Championships this past Sunday and she placed 11th overall. Congratulations champ!!! She describes the course as the most challenging in Poland and recommends it to all the athletes who would like to tests their abilities in the beautiful mountain race. Next stop - Weihai, China the ITU LD World Cup!)